Жарыяланган 25.04.2018
Соцфонддун кызматкерлеринин арасында спартакиада болуп өттү
21-23-апрелде Жалал-Абад шаарында Кыргыз Республикасынын Социалдык фондунун кызматкерлеринин арасында спартакиада болуп өттү.
Сынакка 230дөн ашуун кызматкерлер Ош, Талас, Нарын, Ысык-Көл, Чүй, Баткен, Жалал-Абад ошондой эле Бишкек шаары жана Социалдык фонддун борбордук аппаратынан катышты.
Жеңишке жеткен командалар жана кызматкерлер дипломдор жана кубоктор менен сыйланышты.
Футбол боюнча курама командасы
1 орун – Борбордук аппарат
2 орун – Ош облусу
3 орун – Баткен облусу
Волейбол боюнча эркектер арасында курама командасы
1 орун – Ош облусу
2 орун – Баткен облусу
3 орун – Борбордук аппарат
Волейбол боюнча айымдар арасында курама командасы
1 орун – Бишкек шаары
2 орун – Нарын облусу
3 орун – Чүй облусу
Кол күрөш боюнча эркектер арасында курама командасы
60 кг. салмак категориясында:
1 орун – Нурланбек уулу Б. - Ысык-Көл облусу
2 орун – Кадралиев Т. - Талас облусу
3 орун – Мухудин уулу Р. - Ош облусу
70 кг салмак категориясында:
1 орун – Курманбеков С. - Баткен облусу
2 орун – Исаев А. - Баткен облусу
3 орун – Данияров М. - Борбордук аппарат
80 кг салмак категориясында:
1 орун – Жапаров Э. - Борбордук аппарат
2 орун – Жумабеков Ж. - Нарын облусу
3 орун – Абдрахманов А. - Талас облусу
90 кг салмак категориясында:
1 орун – Мамиров Н. - Ош облусу
2 оруну – Жапаров Э. - Борбордук аппарат
3 орун – Муратов А. - Ош облусу
100кг жана андан өйдө салмак категориясында:
1 орун – Жапаров Э. - Борбордук аппарат
2 орун – Кожобеков Э. - Чүй облусу
3 орун – Мамиров Н. - Ош облусу
Кол күрөш боюнча айымдар арасында курама командасы
60 кг. салмак категориясында:
1 орун – Карабаева Г. - Ош облусу
2 орун – Эрнис кызы А. - Чүй облусу
3 орун – Самудинова А. - Борбордук аппарат
70 кг салмак категориясында:
1 орун – Токонова Б. - Нарын облусу
2 орун – Халматова Г. - Баткен облусу
3 орун – Камбаралиева А. - Ош облусу
80 кг жана андан өйдө салмак категориясында:
1 орун – Толубаева А. - Ош облусу
2 орун – Кубанычбекова С. - Талас облусу
3 орун – Кумашова Д. - Чүй облусу
Гиря көтөрүү боюнча курама командасы
80 кг салмак категориясында:
1 орун – Жапаров Э. - Борбордук аппарат
2 орун – Исабаев А. - Баткен облусу
3 орун – Эргешов А. - Ош облусу
90 кг салмак категориясында:
1 орун – Таджиев М. - Баткен облусу
2 орун – Айжигитов А. - Баткен облусу
3 орун – Мамиров Н. - Ош облусу
100 кг жана андан өйдө салмак категориясында:
1 орун – Мадимаров К. - Баткен облусу
2 орун – Кожобеков Э. - Чүй облусу
3 орун – Шамшиев С. - Ош облусу
Шахмат боюнча курама командасы
Эркектер арасында:
1 орун – Шамаев Н. - Борбордук аппарат
2 орун – Азимов Р. - Баткен облусу
3 орун – Акунов Э. - Ысык-Көл облусу
Айымдар арасында:
1 орун – Омурбек кызы К. - Борбордук аппарат
2 орун – Керимова Э. - Нарын облусу
3 орун – Бадинова К. - Чүй облусу
Жалпы командалык оюндун жыйынтыгы боюнча
1 орун – Борбордук аппарат
2 орун – Чүй облусу
3 орун – Ош облусу